Sposób na idealną sylwetkę w 2 tygodnie!

Jak być sexy? Jak dobrze wyglądać w bikini? Jak zrzucić 20 kg w tydzień? Co zrobić, by schudnąć w biodrach? Jak mieć płaski brzuch w 3 dni?

Znasz te pytania? Wyzierają z każdego pisma dla kobiet, mnożą się na kobiecych portalach, pełno ich na forach dotyczących sportu i zdrowego życia. Ich ilość niebezpiecznie wzrasta bezpośrednio po Sylwestrze i w okolicach letnich wakacji. Każdy chce być szczupły, ale mało kto wie, jak to osiągnąć. Wielu się jednak wydaje, że jest to efekt osiągalny w kilka tygodni, a potem nie trzeba już nic robić. Wyprowadzę Was z błędu – zawsze trzeba coś robić.

Nie ma jednej recepty na zgrabną sylwetkę, ile ludzi tyle sposobów i problemów jakie napotykają na swojej drodze. Są jednak pewne prawidła tego świata, wspólne nam wszystkim, również mnie. Zbilansowana dieta jest jednym z nich. Eksperci mówią, że odpowiednia dieta to 70% sukcesu i mają rację. Jeśli mamy konkretny cel (jak wystąpienie w zawodach fitness) to odpowiednio ułożona dieta jest niezbędna i trzeba jej bezwzględnie przestrzegać. To jednak dotyczy niewielu, jeśli interesuje nas tylko ciało bez kompleksów, zwykłe „racjonalne odżywianie” spełni swoje zadanie. Czas porzucić mrzonki, że tabletki na odchudzanie załatwią sprawę za nas.

Specyfiki na odchudzanie to zresztą wdzięczny temat. Wmawia się naiwnym, że bez ciężkiej pracy mogą schudnąć w kilka tygodni, jak za dotknięciem magicznej różdżki. I nikt nie pojmuje zasady, że skoro magazynowało się tłuszcz latami, to nie zniknie on w tydzień. Nagromadzony tłuszcz trzeba spalić w trakcie ćwiczeń fizycznych. Nie ma innej drogi, niestety.

Ale rzecz jasna można sobie pomóc, ja lubię wszelkie dodatki wspomagające moją pracę. Do porannego koktajlu dodaję mieszankę lnu i alg morskich. Dzięki temu mam więcej energii, dostarczam sobie potrzebne mikroelementy. Łechcę także swoje próżne ego, że robię dla siebie coś dobrego. Za dnia pijam czerwoną herbatę, która nieco przyspiesza metabolizm, w dodatku świetnie komponuje się z obiadem.

Konkluzja jest niestety trudna i daleka od bajkowej rzeczywistości. Jeśli chcemy być zgrabni, musimy na to ciężko pracować. Nie ma innej drogi. Niestety. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*