Naturalne afrodyzjaki na potencję

Wśród popularnych naturalnych afrodyzjaków, działających zarówno na kobiety jak  i na mężczyzn wyróżnić można: ostrygi, wątróbkę, kakao, czekoladę, miód, pomidory, szampan, truskawki, banany, awokado, pieprz, papryczki chili  i lubczyk. Część z nich zwiększa produkcję testosteronu, inne dodają energii  lub stymulują mózg do uwalniania poprawiających nastrój endorfin.

Aktywność fizyczna i dieta idą w parze z poziomem libido. Codzienny ruch i ćwiczenia są warunkiem pełnej sprawności pełnej seksualnej. Dzięki nim zwiększa się w organizmie poziom endorfiny, a w raz z tym ochota na seks. W przypadku stałych związków wielu seksuologów zaleca, aby partnerzy ćwiczyli wspólnie choćby uprawiając fitness, aerobik czy trenując taniec.

Razem z wysiłkiem fizycznym powinna iść w parze zdrowa dieta, bogata w warzywa, chude mięso i ryby. Badania przeprowadzone w Duke University Medical Center wykazały, że jedynie co setna osoba z otyłością jest zadowolona ze swojego życia seksualnego. Spośród otyłych uczestników tych badań, aż 25% przyznało się do unikania kontaktów seksualnych. Otyłość potęguje i przyspiesza uczucie zmęczenia, a towarzyszące jej kompleksy podatność na depresje. Popęd seksualny obniżają także choroby związane z otyłością, jak na przykład cukrzyca, nadciśnienie czy miażdżyca oraz przyjmowane w związku z tymi schorzeniami leki.

Depresja sama w sobie także znacznie obniża libido. Nie odczuwa się wtedy przyjemności z seksu i nie ma na niego chęci. Najlepszym sposobem na odzyskanie sprawności seksualnej jest wówczas szybkie poddanie się leczeniu. Leki antydepresyjne wprawdzie początkowo obniżają libido, ale już po 6 miesiącach ich stosowania organizm odzyskuje chęć do życia i apetyt na seks.

Psychoterapia jest wskazana w przypadku  negatywnych doświadczeń z przeszłości związanych z seksem, takich jak gwałt, przemoc czy wykorzystywanie seksualne. Pomoże ona przełamać strach i zaufać partnerowi.

W przypadku spadku libido z nieznanych przyczyn warto jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Szczególnie pomocnym może okazać się endokrynolog, gdyż seksem rządzą hormony i spadek libido jest wynikiem zachwiania ich równowagi.

Spadkowi libido mogą być winne także zażywane lekarstwa lub narkotyki. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*