Łysienie androgenowe

Łysienie androgenowe, czy tak zwany męski typ łysienia to dolegliwość, której boją się mężczyźni na całym świecie. Nie ma w tym nic złego bo przecież przeżyłeś ze swoimi włosami całe dotychczasowe życie, więc to oczywiste, że wizja ich wypadania wydaje się być koszmarem. Jednak wcale nie jest powiedziane, że musi to spotkać także i Ciebie. Dzisiejsza dermatologia daje nam narzędzia do skutecznej walki z łysieniem androgenowym! Dzięki temu artykułowi dowiesz się więcej o męskim typie łysienia oraz możliwych sposobach leczenia tej dolegliwości!

Łysienie androgenowe jest dolegliwością, którą masz w swoich genach i jest ona spadkiem po Twoich przodkach. Główną przyczyną powstawania męskiego typu łysienia są Twoje hormony. Twój organizm przy pomocy enzymu 5-alfa-reduktazy przekształca testosteron w DHT. Natomiast DHT działa na mieszki włosowe w sposób, który zwalnia produkcje włosów oraz znacznie je osłabia, w efekcie czego zaczynają one wypadać.

Na szczęście jest wiele produktów, które mogą skutecznie spowolnić ten proces lub nawet sprawić, że włosy zaczną odrastać. Niektóre z nich są dostępne na receptę, a niektóre możesz kupić w drogeriach lub Internecie. Przy wyborze odpowiedniego środka na łysienie androgenowe kieruj się jego składem. Powinien on zawierać sprawdzone i skuteczne składniki takie jak na przykład Minoxidil czy Aminexil. Tylko składniki najwyższej jakości dadzą Ci najlepsze efekty i gwarancję zadowolenia z zakupu.

Jeśli Twoje zdrowie sprawia, że nie możesz stosować produktów zawierających Minoxidil bądź Aminexil, spróbuj produktów zawierających tylko i wyłącznie naturalne składniki. Naturalne produkty na łysienie są w pełni bezpieczne i dla wielu osób mogą być niezwykle skuteczną alternatywą. Wybierając produkt naturalny, pamiętaj o tym, aby sprawdzić opinie na temat jego skuteczności w Internecie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*