Domowe kwasy i peelingi na trądzik

Leczenie trądziku nie powinno ograniczać się jedynie do przyjmowania leków. Koniecznym uzupełnieniem jest wprowadzenie odpowiedniej diety, bogatej w białko, ale ubogiej w tłuszcze i węglowodany. Pomimo zróżnicowanych opinii ekspertów, wciąż nie zaleca się spożywania ostrych przypraw czy orzechów.

Mikrodermabrazja w leczeniu trądziku

Zabieg mechanicznego złuszczania naskórka jest skutecznym wspomaganiem leczenia zmian skórnych. Pozwala pobudzić krążenie krwi, co przyspiesza gojenie naskórka. Nie powinno się wykonywać mikrodermabrazji w przypadku trądziku ropowiczego, krostkowego i różowatego. Złuszczanie najkorzystniej jest powtarzać co 10-14 dni. Nie musisz udawać się do kosmetyczki, ponieważ zabieg mikrodermabrazji możesz wykonać sama w domu. Najlepiej w tym celu kupić korund, który następnie musisz połączyć z jogurtem naturalnym . Przygotowaną mieszanką dokładnie wymasuj skórę twarzy.  Gdy zaczerwienienie skóry minie to przekonasz się, że skóra jest ukojona, a niedoskonałości mniej widoczne.

Kremy z kwasami

Możesz je kupić w każdej aptece. Początkującym osobom polecamy kwasy z grupy AHA o stężeniu nieprzekraczającym 12%. Systematyczne nakładanie kremu na noc przez miesiąc pozwoli opanować atak trądziku, chociaż w pierwszych dnia kuracji może pojawić się nasilenie wyprysków związane z oczyszczaniem się porów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*