Kwas hialuronowy – gładka skóra bez skalpela!

Kwas hialuronowy jest polisacharydem występującym w cerze w sposób naturalny. To zasadniczy element skóry: utrzymuje jej stosowny poziom nawilżenia i jędrności, dzięki utrzymywaniu nici kolagenowych. Cera młoda jest bogata w kwas hialuronowy, jednak wraz z wiekiem dochodzi do jego degradacji co widoczne jest pod postacią suchości skóry, jej wiotczenia i zmarszczek.

Jak zanik kwasu hialuronowego wpływa na starzenie się skóry?

Buzia traci swoją jędrność, objętość- zaczyna zmniejszać się, a wszelkie bruzdy stają się wyraźniejsze, zaś kontur twarzy zanika. Preparaty zawierające kwas hialuronowy wstrzyknięte do skóry właściwej skutecznie uzupełniają jego niedobór i niwelują skutki spowodowane jego spadkiem. Również na uwagę zasługują kremy na zmarszczki zawierające kwas hialuronowy. Produktem wartym uwagi w tej grupie jest nowoczesny produkt stworzony przez Marię Lagrend. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie połączyć aż 250 cząsteczek wody, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed manewrem. Natomiast dzięki możności usieciowania (nadania formy żelu) doskonale przydaje się do implantacji (powiększanie ust, usuwanie zmarszczek) w postaci tzw. wypełniaczy. Wydaje się być w pełni bezpieczny, nie zaakceptować powoduje alergii, więc można go wykorzystywać bez testów biozgodności.

Jak działa kwas hialuronowy?

Poprzez uzupełnienie zapasów naturalnego kwasu hialuronowego w organizmie, zahamowany zostaje rozpad kolagenu przyczyniając się do poprawy wyglądu cery, dodatkowo także pobudza produkcję nowego kolagenu. Wypełnianie zmarszczek dokonuje się poprzez iniekcje w odpowiednią miejsce skóry, a rozmaite cząsteczki żelu (jest ich kilka rodzajów) w zależności od głębokości bruzdy lub zmarszczki. Zapewnia to poprawę objętości i jędrności skóry poprzez odpowiednie podnoszenie zwiotczałych tkanek. Takie działanie likwiduje dostrzegalne objawy starzenia. Funkcjonowanie jest długotrwałe, ale nie permanentne, ponieważ ulega naturalnemu wchłonięciu (biodegradacji).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*